Bildiri Gönderimi

 

Bildiri Gönderimi

 

  1. Bildiriler online olarak Online Bildiri Özeti Gönderimi adresinden SÖZEL SUNUM olarak kabul edilecektir. E-posta ya da elden teslim yoluyla gelen bildiriler kabul edilmeyecektir.
  2. Sistemde bildiri yazımı için ayrılan alan 400 kelime ile sınırlandırılmıştır. Sistem bu alana 400 kelimeden daha fazla yazı yazmanıza izin vermeyecektir.
  3. Bildiri göndermede kullanacağınız yazı karakteri sistem tarafından otomatik olarak tüm bildiriler için standartlaştırılmış olup, farklı yazı karakteri kullanmak mümkün değildir.
  4. Bildiri özeti başlığında, pH ya da NaCl gibi küçük harfli kelimelerin özel bir anlam ifade ettiği kelimeler dışındaki tüm sözcükler büyük harf ile yazılmalıdır.
  5. Bildirilere iki adet tablo ve bir adet grafik eklenebilir.
  6. Standart kısaltmalar kabul edilir. Özel bir kısaltma varsa, ilk kullanıldığı yerde ardından bir parantez açarak kısaltmanın tam açılımı yazılmalıdır.
  7. İlaç özel isimlerinin ilk harfleri büyük yazılmalıdır. İlaçların genel (jenerik) isimlerinin kullanılması tercih edilir ve genel isimlerin ilk harfleri büyük yazılmaz.
  8. Yapılan göndermeler bildiri özetinin sonunda dipnot olarak değil metin içerisinde alıntı olarak gösterilmelidir.
  9. Bildiri kabulü hakem değerlendirmesi sonucuna göre, “Bildiri Kabul” veya “Bildiri Red” mektupları olarak e-posta adresinize gönderilecektir.

 

DİKKAT: Özetler bildiri kitapçığında orijinal hali ile basılacak olup herhangi bir düzeltme yapılmayacaktır. Bu nedenle özetin okunaklı-anlaşılabilir olması ve üzerine değişiklik yapılmaması önem taşımaktadır.

 

SON TESLİM TARİHİ

Son bildiri özeti gönderme tarihi 20 Şubat 2018 ’dir. Bu tarihten sonra gönderilen bildiri özetleri kabul edilmeyecektir. Sunumlar hiçbir şekilde geri çekilemeyecektir.

 

GERİ BİLDİRİM

Bildirilerin kabul edilip edilmediği ile ilgili bildirim 26 Şubat 2018 tarihinden itibaren yapılacaktır. Haberleşmeyi kolaylaştırmak için, e-posta yoluyla ön kabul/red bildirimleri gönderilecektir; bu nedenle, e-posta adreslerinize 26 Şubat 2018 tarihine kadar yazılı bir bildirim almadıysanız, lütfen SERENAS Turizm ile temas kurunuz.